Biyografisi

Prof. Dr. Süha Sönmez Aralık 1993'te İnönü Üniversitesi ile Amerika Birleşik Devletleri'nin Texas Eyaletinde bulunan Baylor College of Medicine arasında yapılan anlaşma çerçevesinde 1 yıl süreyle Reproduktif Endokrinoloji ve İnfertilite Kliniğinde Dr. C. James Chuong, Randall C. Dunn ve Robert R. Franklin ile üreme endokrinolojisi ve infertilite, operatif laparoskopi ve mikrocerrahi teknikleri konusunda eğitim gördü.
Aynı kuruluşun plastik cerrahi bölümünde mikrocerrahi, Saint Barnabas Üniversitesinin açtığı "ileri vajinal cerrahi teknikler" ve 1999 yılında tekrar ABD'de Texas Women's Hospital bünyesindeki tüp bebek ünitesinde mikroenjeksiyon kurslarına katıldı.

Aynı yıl üniversitedeki görevinden ayrılarak özel bir hastane bünyesinde tüp bebek ünitesi kurdu ve 1.5 yıl süreyle direktörlüğünü yaptı. Mart 2001 tarihinde girdiği sınav neticesinde Süleymaniye Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine Klinik Şefiolarak atandı. Bu hastanedeki tüp bebek ünitesinin kuruluşunda bulundu. Bu ünite Eylül 2002 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından sertifikalandırılarak çalışmaya başlamıştır. Mayıs 2003 - Ekim 2005 tarihleri arasında T.C. Sağlık Bakanlığı Süleymaniye Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimliği görevini yürüttü. Kasım 2007’de devlet memurluğu görevinden ayrıldı. 2013 yılı sonuna kadar Medicana Hastanesi (Bahçelievler) Tüp Bebek Ünitesi Direktörlüğünü yürüttü. 2014 yılında Metroport Busidence Kat 9 No:902 Bahçelievler adresinde muayenehanesinde görevini sürdürmektedir.

Süha Sönmez'e Sorun

Etiketler